مشاوره‌ی آنلاین برای ایرانیان خارج از کشور

ارتباط از راه دور بین درمانگر و مراجع موضوع جدیدی نیست. زیگموند فروید از روش نامه‌نگاری برای ارتباط یافتن با مراجعان خود استفاده می‌کرد. اما از سال 1982، ایجاد گروه‌های مشاوره‌ی درمانی در اینترنت نیز رواج پیدا کرد. و مورد اقبال مراجعان قرار گرفت.
متاسفانه امروزه با توجه به شرایط اقتصادی جامعه افراد برای به دست آوردن رفاه اقتصادی و اجتماعی مهاجرت می‌کنند که این مهاجرت گاه معضلاتی را برای افراد ایجاد می‌کند و باعث ایجاد مشکلاتی عاطفی و روانی می‌شود.
یکی از این چالش‌ها صحبت کردن به یک زبان جدید است. آن‌ها وقتی می¬بینند که باید یک زبان جدید بیاموزند و از طریق آن تکلم کنند، احساس اضطراب می¬کنند.
همچنین، آنها وقتی می¬فهمند که باید شغل جدیدی پیدا کنند و با مشکلات مادی دست و پنجه نرم کنند، احساس اضطرابشان تشدید می¬شود.
دوری از خانواده و دوستان و از دست دادن حمایت عاطفی افراد و نگذراندن وقت با دوستان هم‌زبان نیز می‌تواند افراد را درگیر مسایل روانی کند زیرا به شدت احساس تنهایی می‌کنند و حتی ممکن است فرد را دچار افسردگی کند.
گاهی تطبیق با یک فرهنگ جدید برای افراد مشکل است و آن‌ها را دچار سردرگمی می‌کند. ممکن است به دلیل تفاوت‌ها کمتر بتواند نیاز اصلی خود را که برقراری ارتباط است برطرف کند.
از آنجایی‌که افراد برای تحصیلات بالاتر، فرصت شغلی بهتر و در کل داشتن زندگی بهتر مهاجرت می‌کنند، مشکلاتی که در بالا ذکر شد می‌تواند مانع رسیدن به آن‌ها شود این‌جاست که می¬توان به نقش مشاوره پی‌ برد که در نوع خود بسیار مهم است.
مشاوره یک تخصص روان‌شناختی است که شامل تحقیقات و فعالیت¬های کاربردی در چندین حوزه گسترده است.
برعکس مابقی تخصص‌ها، مشاوره بسیار با فرهنگ هر کشور متغیر است و افراد با مشاور هم‌زبان و هم‌فرهنگ خود راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند زیرا مشاوره با احساسات عمیق افراد که سال‌ها در بستر فرهنگ خانواده و مکان زندگی‌شان شکل گرفته‌است سرو کار دارند. و بیان این احساسات به زبان دیگر و با مشاوری از فرهنگ دیگر بسیار دشوار است.
نبود محدودیت جغرافیایی از مزایای مشاوره آنلاین برای افراد است.
همراه داشتن مشاوری که دغدغه‌های فرهنگی و خانوادگی شما را بشناسد، برای دریافت راه‌کارهای مناسب و مختص شما اهمیت زیادی دارد.
ما در دفتر مشاوره شاورنا بر اساس تجربیات به دست آمده از سال‌های زیاد کار در این زمینه، آمادگی کمک به ایرانیان عزیزمان را برای داشتن زندگی بهتر داریم و در کنار شما هستیم تا بتوانید مسایل و مشکلات خود را با حمایت ما پشت سر بگذارید.