مهارت جنسی مطلوب

سکس تراپی چیست؟

طبق آمار از آن جا که 40 تا 60 درصد مشکلات زناشویی را روابط جنسی آن ها شامل می شودضرورت بررسی علمی تر به مقوله ی سکس در موارد درمانی بیشتر محسوس گشته است و جوامع علمی را برآن داشته است تا پایه ریز علم نوینی به نام سکسولوژی باشند.

سکس تراپیست کیست؟

سکس تراپیست متخصص در امر بهداشت روانی است که دوره های کامل روان درمانی را طی کرده و آموزش های لازم در امر مشاوره های جنسی را سپری کردهاست

چه کسانی به سکس تراپیست نیاز دارند؟

گر چه تصور عموم بر این است که سکس تراپی صرفا برای افرادی که دچار مشکلات جنسی هستند محدود می گردد لیکن از آنجا که بخشی از کار سکس تراپیست ها آموزش جنسی ، آناتومی جنسی و آموزشهای بهداشت جنسی است لذا مراجعه به سکس تراپیست تلاشی است برای لذت بیشتر از زندگی جنسی خود و عمیق تر کردن روابط بین فردی. علاوه بر این افرادی که به نوعی از مشکلات زیر در رنج اند و پاسخ آنها به موارد زیر بلی می باشد به سکس تراپیست باید مراجعه کنند، مواردی چون:

– از میان رفته شدن صمیمیت در ارتباط زناشویی

– تمایل اندک به ارتباط جنسی یا کمبود میل جنسی

– مشکل در لذت بردن در ارتباط جنسی

– مشکل در کنترل انزال (زود انزالی)

– مشکل در رسیدن به ارگاسم

– مقاربت دردناک

– افکار وسواس گونه و غیر قابل گریز در مورد مسائل جنسی

– احساس گناه در سکس

– ارتباط ناخشنود با شریک جنسی و میل به ترک آن

– مورد سو استفاده جنسی بودن

– عدم اطمینان از هویت جنسی خود و انحرافات جنسی.

دنیای کودکان، جهانی از واقعیات عینی است که معمولا آنها را در خلال بازی ابراز می کنند، لذا درمان گرانی که قصد دارند بیانگری کودکان را تسهیل بخشند، باید به مفاهیمی که کودک در بازی به اجرا درمی آورد، توجه کند.

.بازي درماني روشي است كه اگر به طور صحيح از آن استفاده شود، هم جنبه ي پيشگيرانه و هم جنبه ي درمان دارد. با استفاده ازاين روش مي توان به كودكان كمك كرد، نيازهاي دوره ي كودكي در هرجامعه سلامت كودكان و نوجوانان اهميت ويژه اي دارد وتوجه به بهداشت رواني آنان كمك مي كند تا از نظر رواني وجسمي سالم بوده و نقش اجتماعي خود رابهتر ايفا كنند. در اين راستا، شناخت صحيح ابعاد مختلف اين گروه سني و كوشش در راه تأمين شرايط مادي ومعنوي مناسب براي رشد بدني، عاطفي و فكري آنان بسیار اهمیت دارد.خود را بدون آن که به مشكل تبديل شوند ، برآورده كنند.

اختلالاتی که با روش بازی درمانی قابل درمان هستند عبارت اند از:

اختلالاتی را که ریشه در احساسات و هیجانات کودک ، سازگاری او با محیط و … دارند

افسردگی کودکان

ترس های کودکان

مشکلات رفتاری که ریشه اضطرابی دارند : شب ادراری ، ناخن جویدن ، دروغ گفتن ، پرخاشگری و …

بنا به نظر بسياري از روان شناسان،قسمت اعظم شخصيت انسان ها در دوران كودكي و در محيط خانواده شكل مي گيرد. استفاده از بازي ،گذشته از اين كه به كودكان كمك مي كند دوران كودكي لذت بخشي داشته باشند، به خانواده ها نيزآموزش مي دهد تا طي اين مرحله را براي كودك آسان سازند.